Palautumista mielelle- ja keholle:
Hengähdyshetkiä® pienryhmätunnit
- lauantaina 12.4 klo: 16-17
- perjantaina 25.4 klo: 18.15-19.15
Hinta: 29 € (Mahdollisuus maksaa myös epassilla!)
Paikkasi pääset varaamaan ja ostamaan kätevästi verkkokaupastamme, täällä.
Hengähdyshetkiä® -pienryhmätunnilla pääset harjoittelemaan läsnäoloa ja palautumista lempeiden kehoa huoltavien liikkeiden sekä asentojen kautta. Tunnin tavoitteena on opetella rauhoittamaan keho- ja mieli arjen askareista. Luoda opastetusti rauhallinen hetki itselle, omaa kehoa kuunnellen.
Tunnin sisältö koostuu erilaisista kehoa avaavista ja huoltavista liikkeistä, asennoista sekä helpoista keskittymis- ja hengitysharjoituksista. Meillä on kaikki välineet sekä matto sinulle valmiina, voit siis saapua paikalle rennosti.
Hengähdyshetkiä®- tunnille voit osallistua ilman aiempaa kokemusta. Harjoitus tehdään aina omaa kehoa kuunnellen, ja liikkeistä löytyy vaihtoehtoja jokaiselle palautujalle.
Mukaasi tarvitset:
✅️ Rennot, joustavat ja sopivan lämpimät vaatteet, sellaiset joissa viihdyt matolla pötkötellen.
✅️ Villasukat, mikäli sinulla on helposti palelevat jalat.
✅️ Halutessasi voit ottaa mukaasi oman viltin ja joogamaton. Meiltä löytyy kyllä kaikki välineet lainaksi.
Paikkana toimii tunnelmallinen Studio Hiegan joogasali Nurmijärven Klaukkalassa.
Ohjaaja: (NPTI)Vireysvalmentaja® ja Hengähdyshetkiä® palautumisvalmentaja Anni
Lämpimästi tervetuloa mukaan❣️
Pienryhmään mahtuu 6 ensimmäisenä ilmoittautunutta, paikkasi pääset ostamaan kätevästi verkkokaupastamme, täällä.
Jos sinulle heräsi kysymyksiä, tavoitat minut parhaiten sähköpostilla: info@eleganni.fi tai whatsapp viestillä Elegannin numerosta 050 4534946.
Seuraa meitä somessa: